Régebbi hírek

Dr. Szakonyi Zsolt egyetemi docens 2014. szeptemberben 4 éves időtartamú OTKA pályázatot nyert.

2014. június 18-tól  Prof. Dr. Fülöp Ferenc a Szegedi Akadémiai Bizottság elnöke.

Az MTA által, Posztdoktori Kutatói Program keretében meghirdetett pályázaton Ötvös Sándor Balázs egyetemi tanársegéd kutatási tevékenysége támogatást nyert.

Nonn Mária Melinda tudományos segédmunkatárs és Ötvös Sándor Balázs egyetemi tanársegéd Erdős Pál fiatal kutatói ösztöndíjat nyert.

A 2013-ban elnyert TÉT pályázat keretében Dr. Jean-Christphe Cintrat 2014. 03. 10-től 03.12-ig a Gyógyszerkémiai Intézet vendégeként Szegeden tartózkodott.(Az előadása címe: Toxins inhibitors, en route to broad spectrum drugs)

Jean-Christopher Cintrat és Fülöp Ferenc vezetésével együttműködés kezdődött a Gyógyszerkémiai Intézet és francia partnere között a Magyar-Francia TÉT pályázat keretében.

Dr. Mándity István Junior Príma Díjat vehetett át.

Dr. Szatmári István Zemplén Géza-díjat kapott.

Dr. Martinek Tamás Oláh György-díjat vehetett át November 4-én a Magyar Tudomány Ünnepe nyitóünnepségén.

Dr. Kiss Loránd és Dr. Szatmári István Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat nyertek.

Ötvös Sándor Jedlik Ányos Doktorjelölti Ösztöndíjat nyert.

A Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriuma 2013. június 26-án Dr. Forró Enikőnek Bolyai-plakettet adományozott a 2009-2012 között végzett kiemelkedő kutatói munkájáért

2013. május 6-i közgyűlésén a Magyar Tudományos  Akadémia Prof. Dr. Fülöp Ferencet rendes tagjává választotta.

International Symposium on Fluorous Technologies 2013 (ISoFT’13)
June 2 -June 5, 2013, Budapest, Hungary

Paris 2013 Symposium on Foldamers
April 10 - 12, 2013, Les Cordeliers - Latin Quarter - Paris - France

Széchenyi-díjat kapott Prof. Fülöp Ferenc egyetemi tanár, az akadémia levelező tagja, 2013. március 15-én.

Prof. Dr. Fülöp Ferenc (tanszékvezető egyetemi tanár - SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet, 2012. április 4.): Kábítószerekről, designer drogokról egy kicsit másképp

COST Meeting Foldamers 2012. 30th August - 2nd September 2012, University of Regensburg, Germany

Magyarország köztársasági elnöke Dr. Fülöp Ferenc tanszékvezető egyetemi tanár részére a szintetikus szerves kémia és gyógyszerkutatás terén végzett nemzetközileg is elismert, iskolateremtő tudományos és tudományszervezői munkája, kiemelkedő oktatói, egyetemvezetői tevékenysége elismeréseként a MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE KITÜNTETÉST adományozta. Budapest, 2012. év augusztus 8.

BOSS XIII - 13th Belgian Organic Synthesis Symposium
July 15, 2012 Leuven, Belgium

3rd International Symposium on Organofluorine Compounds in Biomedical, Materials and Agricultural Sciences
(“Valencia Fluorine Days”); Valencia, Spain, from May 20-24, 2012

News from OBC

View the Foldamer Chemistry web themed issue, now published. Guest edited by Prof. Ferenc Fülöp, the collection brings together some of the best research works in this exciting frontier field
See what your colleagues are reading: top-10 accessed papers in February
Keep up-to-date with OBC’s latest news on our blog and Twitter

13th Annual Florida Heterocyclic and Synthetic IUPAC-Sponsored Conference; March 4th - 7th, 2012 Gainesville, Florida, USA

Munkatársai, tanítványai és barátai köszöntötték 60. születésnapján Fülöp Ferencet

XIVth Conference on Heterocycles in Bio-organic Chemistry,September 4 – 8, 2011, Brno, Czech Republic

12th International Congress on Amino Acids, Peptides and Proteins August 1-5, 2011, Beijing, China

Sikeres MTA doktori védés: Dr. Forró Enikő egyetemi docens Új enzimes stratégiák laktám és aminosav enantiomerek szintézisére c. értekezésének védésére az MTA Könyvtára, Konferenciatermében 2011. június 27. 14.30 órakor került sor.

Martinek Tamás az MTA Lendület nyertese. Gratulálunk!

Stájer Géza magas állami kitüntetésben részesült

Twelfth Tetrahedron Symposium. Challenges in Organic and Bioorganic Chemistry, 21-24th June 2011, Sitges, Spain

Foldamers: Synthesis and Structure of Functional Materials. 7-9th April 2011, Barcelona

Prof. Dr. Erich Kleinpeter Doctor Honoris Causa kitüntető címben részesült, melyet a SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM NAPJA alkalmából az Ünnepi Szenátusülésen, (2010. november 11-én) a József Attila Tanulmányi és Információs Központban nyújtottak át.

XXIVth European Colloquium on Heterocyclic Chemistry; Technical University Vienna, August 23 - 27, 2010

Vegyészkonferencia, 2010. június 30-július 2-ig, Hajdúszoboszló

Dr. Bernáth Gábor emeritus professzor (1933-2009)

11th International Conference on the Chemistry of Antibiotics and Other Bioactive Compounds (ICCA-11)
29 September - 2 October 2009, San Sebastian, Basque Country, Spain

COST Action CM0803.
Foldamers: building blocks, structure and function, Szeged, Hungary, 24-26th September 2009;
Book of Abstracts; Pictures

Dr Sarah Thomas (Editor, Chemical Communications) and Dr Robert Eagling (Editor, ChemSocRev) wrote: „We are delighted to inform your research has been recognised among the most cited papers published in RSC flagship journals, ChemComm and ChemSocRev.” (July 16, 2009)

22nd Khwarizmi International Award (KIA)

Zing Asymmetric Synthesis Conference 2009,