A European University Alliance for Global Health (EUGLOH) Annual Student Research Conference rendezvényét 2020. szeptember 28-30 között rendezte meg a Szegedi Tudományegyetem. A konferencia témája a globális egészségügyi kihívások voltak.

Az EUGLOH kooperációban részt vevő egyetemek (Ludwig-Maximilians University, München, Németország; Lund University, Svédország; University of Porto, Portugália, University Paris-Saclay, Franciaország; University of Szeged, Magyarország) graduális és PhD hallgatói mutathatták be tudományos eredményeiket poszter és szóbeli előadás formájában. A konferencia online, a CooSpace felületén került lebonyolításra. A programban 54 szóbeli előadás és 24 elektronikus poszter szerepelt a különböző szekciókban (Ageing and dementia as a global health challenge, Noncommunicable and pandemic diseases, Global health: miscellaneous challenges, Cardiovascular diseases, Environmental challenges: water and food contamination, climate change, Cancer screening and care, Antimicrobial resistance). Ezek mellett meghívott előadók mutatták be kutatásukat, valamint online városi séta és kvízek is színesítették a rendezvényt.

Intézetünkből 5 PhD hallgató vett részt a konferencián szóbeli előadással vagy poszter prezentációval.

Előadást tartott:

• Hussein AkelSzóbeli
    SLNs VS PBNs in Nose-to-Brain Delivery of a Model Drug of Alzheimer’s Disease, Témavezető: Csóka Ildikó
  • Mahwash Mukhtar
    Fabrication of isoniazid loaded chitosan / thiolated chitosan and hyaluronic acid hybrid nanoplex DPIs as a potential TB treatment: Aerodynamic properties and in silico deposition in lungs
    Témavezető: Dr. Ambrus Rita
  • Fakhara Sabir
    Steps toward the treatment of glioblastoma with coated liposomes: n-propylgallate containing hyaluronic acid stabilized product developed by means of QbD methodology
    Témavezető: Dr. Csóka Ildikó
  • Yasmin Ranjous
    Investigation of physical properties, toxicity and permeability of functionalized titanate nanotubes as novel vectors for drug delivery
    Témavezető: Dr. Sovány Tamás, Dr. Kónya Zoltán, ifj. Dr. Regdon Géza

Posztert készített:

• Yousif Ibrahim
    Effect of Plasticizer Type and Quantity on the Properties of Oral Chitosan Films, Témavezető: ifj. Dr. Regdon Géza, Dr. Kristó Katalin, Dr. Sovány Tamás
  • Party Petra
    Poszter címe: Development of nanonized dry powder inhalers to treat different respiratory diseases
    Témavezető: Dr. Ambrus Rita

Yasmin Ranjous előadásával harmadik díjat nyert, Party Petra poszterével első díjat nyert el a szekciójában.

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!