2020. február 15-16. között rendezték meg Szarvason a II. Semmelweis Tehetségkonferenciát a budapesti Korányi Frigyes Szakkollégium hallgatói szervezésében. Karunkat Party Petra és Sipos Bence képviselte.

Party Sipos

2020. február 15-16. között rendezték meg Szarvason a II. Semmelweis Tehetségkonferenciát a Liget Wellness és Konferencia Hotelben. A budapesti Korányi Frigyes Szakkollégium hallgatói szervezték a rendezvényt, ahová tanulmányi és tudományos eredmény alapján válogatták be a résztvevőket. Karunkat Party Petra (témavezető: Dr. Ambrus Rita egyetemi docens) és Sipos Bence (témavezető: Dr. Katona Gábor egyetemi tanársegéd) a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet ötödéves TDK hallgatói képviselték az eseményen. A biometodika és biológiai modellezés szekcióban Dr. Mócsai Attila (SE, Élettan Intézet), valamint PhD hallgatók vezetésével mutatták be munkájukat a fiatal kutatók. A rövid előadásokat kötetlenebb vita és építő megjegyzések követték. A prezentációkat követően kerekasztal beszélgetés során osztották meg gondolataikat a hallgatók a tudományos diákköri munka előnyeiről és nehézségeiről. A szakmai programok mellett a résztvevők kifogástalan ételeket kóstolhattak, valamint élvezhették a wellness részleg szolgáltatásait is.