2019. április PDF Nyomtatás E-mail

Szakdolgozatvédés a Farmakognóziai Intézetben

Az Intézetünkben 2018/2019 tanév tavaszi szemeszterében 13 hallgató nyújtotta be szakdolgozatát. Két hallgató a korábbi TDK eredménye alapján a szakdolgozat védés alól felmentést kapott. 2019. április 26-án így 11 hallgató mutatta be előadás formájában a szakdolgozatukat az Intézet oktatóiból álló védési bizottságnak.

HallgatóSzakdolgozat címeTémavezető
Bitó BernadettEgy tradicionális festőnövény szerepe a gyógyászatban – A henna
Rédei Dóra
Danka HenriettA propolisz kémiája és farmakológiájaHáznagyné Radnai Erzsébet
Feke OtíliaFestőnövényből gyógyszer? – Az Alkanna tinctoria szerepe a fitoterápiában az ókortól napjainkig
Rédei Dóra
Frank AlexandraA Coleus forskohlii jellemzése és farmakológiai hatásai az újabb kutatások alapján
Kiss Tivadar
Grüll NikolettPleuromutilinek: Egy új antibiotikum család a humán terápiában
Ványolós Attila
Miskolczi EvelinA zöldkávé, mint klorogénsavforrásCsupor Dezső, Horváth Attila
Nagy EnikőA Gardenia jasminoides Ellis kémiája és farmakológiája
Háznagyné Radnai Erzsébet
Nagy KlaudiaAz aranycserje (Forsythia suspensa) – Dísznövényből gyógynövény?
Vasas Andrea
Tálas LauraA Taraxacum officinale kémiája és farmakológiájaVeres Katalin
Viczián RékaGalagonya-kámfor kombináció a hipotónia kezelésében - a klinikai bizonyítékok metaanalízise
Csupor Dezső
Burc Suleyman EziciOverview of Turkish Folk Herbal Medicines
Hajdú Zsuzsanna
Bezzeg EszterFlavonoid rézkomplexek előállítása és vizsgálata
Hunyadi Attila, Gajda Tamás (TTIK)
Dávid Csilla ZsuzsannaA Crepis pulchra biológiailag aktív vegyületeinek izolálása és szerkezet-meghatározása
Vasas Andrea

XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Az OTDK történetének legnagyobb rendezvényét április 23-26. között Debrecenben tartották.

A Debreceni Tudományegyetem által szervezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos és Egészségtudományi Szekciójában a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának 14 jelenlegi vagy volt hallgatója vett részt. Az előadásokat a szervezők összesen 6 tagozatba sorolták. A zsűri munkájában karunk két oktatója, Dr. Aigner Zoltán egyetemi docens (SZTE GYTK, Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet) és Dr. Hunyadi Attila egyetemi docens (SZTE, GYTK Farmakognoziai Intézet) vettek részt. Hallgatóinknak minden tagozatban eredményesen szerepeltek és sikerült a zsűri valamelyik díját elnyerniük.

Ferencz Elek, a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatója, az Intézetünkben végzett kutatómunkáját mutatta be és a II. díjat nyerte el. Témavezetője Dr. Csupor-Löffler Boglárka.

Tudományos Diákköri Konferencia Marosvásárhelyen

Marosvásárhelyen 26-ik alkalammol szervezték meg a Tudományos Diákköri Konferenciát. A tudományos eseményen az erdélyi hallgatók, PhD hallgatók és fiatal kutatók mellett magyarországi diákok is részt vesznek. Karunkról idén négy hallgató mutatta be munkáját előadás keretében (Háznagy Márton Benedek, Pamlényi Krisztián, Party Petra, Szilasi Tamás János).

A Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem Gyógyszerészeti Karának két hallgatója Urkon Melinda és Ferencz Elek az Intézetünkben végzett kutatások eredményeit mutatták be.

Előadásuk címe:

• Urkon Melinda: A búzafű flavonoidtartalmának és antioxidáns kapacitásának mérése, valamint véralvadási időre kifejtett hatásának vizsgálata patkányokon. (Témavezető: Dr. Csupor Dezső)
  • Ferencz Elek: A parlagfűgyökér (Ambrosiae artemisiifoliae radix) farmakognóziai vizsgálata (Témavezető: Dr. Csupor Boglárka)

Módosítás dátuma: 2019. május 17. péntek, 06:08