6720 Szeged, Eötvös utca 6. | Tel/Fax.: (62) 54-5571 | Email: gytfi[kukac]pharm.u-szeged.hu

Aktuális hírek

A 2024/2025-ös tanévre az alábbi szakdolgozati tématerületek kerülnek meghirdetésre:

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Intézete néhai Dr. Kedvessy György egyetemi tanárnak, a Gyógyszertechnológiai Intézet egykori igazgatójának emlékére 2009-ben„Kedvessy György pályadíj”-at alapított, mely a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán tanuló gyógyszerészhallgatók és a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetben dolgozó Ph.D. fokozat megszerzésére készülők szakmai fejlődését hivatott segíteni.

A Kar a 2023/2024-es tanévben részt vett a gyógyszertári asszisztensképzés oktatásában az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskolával közösen. A két féléves oktatás során elméleti és gyakorlati ismeretek kerültek átadásra a hallgatóknak.

Május 14.-én Intézetünk vendégül látta a Sam Houston State University (Texas) „Study abroad” programján résztvevő 11 második évfolyamos vegyész hallgatóit Prof. Petrikovics Ilona és Prof. David Thompson kíséretében.

A zágrábi egyetemről látogatott Intézetünkbe Prof. Anita Hafner kutatócsoportjának posztdoktor kutatója Laura Nižić Nodilo, aki 5 napos rövidtávú kutatómunkát végzett a CEEPUS ösztöndíj keretén belül Intézetünk nanotehnológiai kutatócsoportjában április 22.-26.-ig.

Prof. Dr. Csóka Ildikó Intézetvezető Professzor Asszony Hintz György Emlékérem kitűntetésben részesült a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT) megalakulásának 100. évfordulója alkalmából rendezett Congressus Pharmaceuticus Hungaricus XVII. and EUFEPS Annual Meeting 2024 rendezvényen.

Az MTA Doktori Tanácsa 2024. május 09-én 11:00 órai kezdettel nyilvános vitára bocsátotta Ambrus Rita, PhD (egyetemi docens, SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet) „Szemcseméretcsökkentő eljárások a modern gyógyszerfejlesztésben; nazális és pulmonális hatóanyagbevitel” című doktori értekezését.

Idén XVI. alkalommal került megrendezésre a hazai aeroszoltudomány legrangosabb rendezvénye, a Magyar Aeroszol Konferencia, 2024. április 25 és 27 között. Ezúttal a Szarvas Liget Wellness és Konferencia Hotel adott otthont a figyelemre méltó tudományos eseménynek.

Varga Patríciának, intézetünk negyedéves PhD-hallgatójának 3 hónapos CEEPUS ösztöndíj elnyerését követően lehetősége nyílt a grazi egyetemen kutatómunkát végezni Prof. Eva Roblegg kutatócsoportjában. A kutatócsoport egyik fő profilja a sejtes vizsgálatok végzése és sejtes modellek fejlesztése a hatóanyagok szervezetben való viselkedésének előrejelzésének, modellezésének céljából.