6720 Szeged, Eötvös utca 6. | Tel/Fax.: (62) 54-5571 | Email: gytfi[kukac]pharm.u-szeged.hu

Aktuális hírek

Intézetünk elsőéves hallgatója, Party Petra igazán sikeres hónapot tudhat magáénak! A SZAB Pályadíj 3. helyezettje lett, valamint elnyerte a Richter Gedeon kiválósági PhD ösztöndíját is!

Egyetemi tanári kinevezést kapott 2020. november 01-től Prof. Dr. Csóka Ildikó  a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet vezetője.

The scientific “PhD Forum on particle engineering, nanomedicine formulation for alternative drug administration” was held on 29 October 2020 at the Faculty of Pharmacy, University of Szeged. Two research groups (Nanomedicine and Nanotechnology Research Groups) of Interdisciplinary Center of Excellence, University of Szeged presented their work.

The Doctoral Student Association, University of Pécs organised a Medical Conference for Ph.D. Students and Experts of Clinical Sciences on the 17th of October 2020.

Medical Conference for Ph.D. Students and Experts of Clinical Sciences névvel rendezvényt szervezett 2020. Október 17-én a Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata. A konferencián egészségtudományi területek PhD hallgatói és a klinikai tudományok szakértői osztották meg egymással aktuális kutatásaik részleteit.

The first annual student reesrach conference, Global health challanges: Diseases of modern life, was organized by University of Szeged (Hungary) on 28th to 30th September in collaboration with other universities of European University Alliance for Global Health (EUGLOH).

Örömmel várjuk októberben megrendezésre kerülő GCP tanfolyamunkra a klinikai vizsgálatokban érintett orvos, szakorvos, gyógyszerész, szakgyógyszerész, biológus, vegyész, mérnök, egészségügyi szakszemélyzet kollégákat!

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság 2020. szeptemberében rendezte meg a XVI. Congressus Pharmaceuticus Hungaricus rendezvényt teljesen online módon.

A Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetben a 2020/2021-es tanévben  négy új hallgató kezdi meg PhD tanulmányait, mellyel a 2. illetve a 4. kutatócsoport munkáját fogják támogatni.

A kutató munkák az alábbi területeken valósulnak meg: