Ha március, akkor MOSZ gyógyszerészkonferencia!

Idén tavasszal március 8-10. között került megrendezésre Galyatetőn a gyógyszerészek tavaszi munkakonferenciája a „Gyógyszertár-működtetés 2019” jegyében. Az eddigi hagyományokkal ellentétben most nem plenáris nagy ívű előadásokat szerveztek, hanem a közösségi aktivitásra helyezték a hangsúlyt.

A péntek délelőtti kardiometabolikus farmakoterápia menedzsment szakmai továbbképzést követően négy jól definiálható témakört dolgoztak fel. A munkamódszert tekintve 15 perces expozékat lehetett hallgatni, amelyeket a kerekasztalban résztvevők 5-10 perces témafelvetései követtek. A moderátorok irányították a workshopot, összehangolva a konferencia résztvevőinek reflexióit, felvetéseit, az expozék és a vitaindítók tartalmával. A Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetet Dr. Csóka Ildikó intézetvezető egyetemi docens valamint Dr. Pallagi Edina tudományos munkatárs képviselte verbális előadással Farmakoterápia-kommunikáció-betegbiztonság címmel.

2019. március 8-10. Galyatető

Résztvevők: Dr. Csóka Ildikó, Dr. Pallagi Edina