Kutatók Éjszakája 2019-ben a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetben

 

Szeptember utolsó péntekjén, mint 2015 óta minden évben, megnyitotta Intézetünk kapuit az érdeklődők számára a Kutatók Éjszakája esemény keretei között. Idén két programmal vártuk a vendégeket a rendezvényen.

Dr. Aigner Zoltán Intézetünk docense és a Gyógyszerésztudományi Kar dékánhelyettese Laborsétát szervezett, amelyen lebilincselő előadásban mutatta be azokat a műszereinket, amelyekre alapozzuk évek óta katatásaink nagy részét. Többek között mesélt a porröntgen diffrakció módszeréről, bemutatta hogyan lehet Raman spektrosztkóppal vizsgálni a hatóanyagok bőrbe juttatását, vagy milyen termoanalitikai módszert lehet alkalmazni a gyógyszerformulálás közben bekövetkező változások követésére. Ezek megértése már feltételezi alapvető kémiai és fizikai ismeretek meglétét, így a 12-14 év feletti korosztálynak hirdettük a programot.

 

7

 

Másik programunk már a fiatalabb korosztály számára is érdekes volt, bár a középiskolások és a felnőttek is nagyon élvezték, hogyan „játszunk” Patikai gyógyszerkészítést a Kedvessy laborunkban. Illatosított ajakápolót készítettünk, miközben megismerték a magisztrális patikai eszközök érdekes neveit, az előirat szakszavait, a felhasznált alapanyagok jellegzetességeit és megpróbáltak felismerni latin szavakat igazi latin nyelvi ismeretek nélkül. Nagyon jó volt látni a csillogást és az érdeklődést minden résztvevő szemében. Ezt a programot igazi csapatmunkában Intézetünk kollégái, TDK és PhD hallgatói segítségével dr. Laczkovich Orsolya álmodta és valósította meg.

 

10

 

 Idén Intézetünkben jóval több, mint 100 érdeklődőt láttunk vendégül a rendezvényen. Reméljük, hogy most is, mint már volt rá példa, vendégeink között voltak olyanok is, akiket pár év múlva hallgatóink körében is üdvözölhetünk! Ígérjük, folytatás következik…

 

Jövőre újra ugyanitt! :-)

 

Dr. Aigner Zoltán és Dr. Laczkovich Orsolya szervezők

Dr. Csóka Ildikó, GYTFI intézetvezető

 

Pin It