A Szegedi Tudományegyetem Napját 2002 óta minden év november 11-én ünneplik. Az elsimeréseket az Egyetem Napja alkalmából 2019. november 9-én, a Szegedi Tudományegyetem központi épületének dísztermében tartott Ünnepi Szenátusülésen adták át.

Ez a nap többszörös ünnep a Szegedi Tudományegyetemen: 1872. november 11-én kezdődött meg a tanítás az intézmény jogelődjének tekintett kolozsvári egyetemen, 1940. november 11-e a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitójának napja.

A Gyógyszerésztudományi Kar oktatói közül prof. Fülöp Ferenc akadémikus az Év Kutatója, dr. Ambrus Rita egyetemi docens az Év Fiatal Kutatója elismerő oklevelet kapott. Mindkét kategóriában három SZTE-s oktató eredményeit ismerték el.

okl fiat kutSZTE szombat