Harmadik alkalommal került megrendezésre a Symposium of Young Researchers on Pharmaceutical Technology, Biotechnology and Regulatory Science konferencia az SZTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet (GYTFI) szervezésében 2021. január 20-22. között. A szimpózium évről évre növekszik mind az előadók, mind a résztvevő egyetemek számában.

A nagy érdeklődés miatt háromnapossá duzzadt – jelen helyzetben online rendezvényen 53 fiatal kutató (23 fő a GYTFI-ről és 30 fő külföldi előadó) mutatta be legfrissebb kutatási eredményeit gyógyszertechnológia, biotechnológia és gyógyszerfelügyeleti témakörökben. A nagy érdeklődést igazolta a MS Teams felület számlálója is, amely mindhárom napon 120-135 résztvevőt jelzett.
A szimpóziumot Prof. Dr. Csóka Ildikó (a GYTFI intézetvezetője és a szimpózium elnöke), Prof. Dr. Kónya Zoltán (tudományos és innovációs rektorhelyettes) és Prof. Dr. Zupkó István (GYTK dékán) nyitotta meg.

A rendezvényt Prof. Dr. Hohmann Judit akadémikus, a Gyógyszertudományok Doktori Iskola vezetője is üdvözölte. A tudományos bizottság elnökeként, Prof. Dr. Révész Piroska írta le köszöntő gondolatait és szakmai üzenetét az absztrakt füzetbe, amely a könyvtár segítségével lett hivatalos, DOI számmal rendelkező összeállítás

A plenáris szekcióban Prof. Dr. Szántay Csaba, a Richter Gedeon Zrt. kutatóprofesszora a pszichológia és a tudomány összefonódásáról és a kutatókat fenyegető mentális csapdákról tartott egy érdekes és gondolatébresztő előadást. A szakmai-baráti kapcsolatépítés a diszkussziókon és a szüneteken túl az esti játékokon folytatódott, ahol nagyon jó hangulat uralkodott.

A résztvevők 12 ország 14 egyeteméről jelentkeztek be az online színtérre:

• Charles University - Csehország
• Heinrich Heine University, Düsseldorf - Németország
• Tishreen University, Latakia - Szíria
• University of Belgrade - Szerbia
• University of Ljubljana - Szlovénia
• University of Medicine and Pharmacy "Iuliu Hatieganu” Cluj-Napoca - Románia
• University of Medicine and Pharmacy, Timisora - Románia
• University of Parma - Olaszország
• University of Plovdiv - Bulgária
• University of Santiago De Compostella - Spanyolország
• University of Sarajevo - Bosznia-Hercegovina
• University of Szeged - Magyarország
• University of Tartu - Észtország
• University Novi Sad - Szerbia

„A visszajelzések alapján - annak ellenére, hogy online kellett megrendezni - idén is sikerült megteremteni a szimpózium fiatalos és vendégszerető hangulatát, ahogy arra a korábbi években is törekedtünk. Remélhetőleg jövőre mindenkit viszontlátunk Szegeden egy hagyományosan kontaktmódon rendezett IV. Symposium of Young Researchers on Pharmaceutical Technology, Biotechnology and Regulatory Science konferencián” - nyilatkozta Uhljar Luca, a GYTFI doktorandusza és a szimpózium szervező bizottságának elnöke. A program végén zárszóként az Elnök meghívta a résztvevőket a következő évi alkalomra is 2022. január 19-21. között.

{gallery}hirek/2021/20210205{/gallery}