Idén hibrid formában tartották meg a már hagyományos nemzetközi gyógyszertechnológiai, biotechnológiai és gyógyszerfelügyeleti szimpóziumot a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetben. A rendezvény sikere töretlen: 12 ország 13 egyeteméről 47 fiatal kutató ismertette kutatási eredményeit a háromnapos rendezvény alatt.

2022. január 19-21. között negyedik alkalommal került megrendezésre a Symposium of Young Researchers on Pharmaceutical Technology, Biotechnology and Regulatory Science konferencia az SZTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet (GYTFI) szervezésében. A szimpózium hibrid módon valósult meg, azaz személyesen és online is lehetőség volt a részvételre.

A szimpóziumot Prof. Dr. Csóka Ildikó (a GYTFI intézetvezetője és a szimpózium elnöke), Prof. emer. Révész Piroska (a tudományos bizottság elnöke), Dr. Mezei Péter (Doktori Intézet igazgatója), Prof. Dr. Zupkó István (GYTK dékánja) és Prof. Dr. Szakonyi Zsolt (Gyógyszertudományok Doktori Iskola titkára) nyitotta meg. A plenáris szekcióban Dr. Fodor Krisztián, a Richter Gedeon Zrt. főosztályvezetője a gyógyszerfelügyelethez, míg Dr. Senka Vidović, a University of Novi Sad docense gyógyszertechnológiához kapcsolódó témát mutatott be. Ezt követően 11 szekcióban összesen 47 fiatal kutató adott elő. 32 hagyományos előadás mellett 15 ún. flash prezentáció is szerepelt a programban. A szakmai-baráti kapcsolatépítés a diszkussziókon és a szüneteken túl az esti programokon folytatódott. A rendezvény hibrid mikéntjéhez igazodva egyik este személyes networking-re, míg másik este online társasjáték estre került sor.

Az előadók és a szekciók elnökei a következő egyetemeket képviselték:

• Charles University - Csehország
• Heinrich Heine University, Düsseldorf - Németország
• Iuliu Hatieganu University of Medicine and Pharmacy, Kolozsvár - Románia
• Medical University of Gdansk - Lengyelország
• Quaid-i-Azam University, Islamabad - Pakisztán
• University of Belgrade - Szerbia
• University of Ljubljana - Szlovénia
• University of Plovdiv - Bulgária
• University of Santiago De Compostella - Spanyolország
• University of Sarajevo - Bosznia-Hercegovina
• University of Szeged - Magyarország
• University of Tartu - Észtország
• University Novi Sad - Szerbia

A rendezvény idejére a résztvevőknek az étkezést és a frissítőket a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával a SZOTE Ételbár Kft. biztosította, melyet ezúton is köszönünk.

A konferenciakiadvány az alábbi linken érhető el:

20220119 124128  Organizing Committee  online game night  20220119 124540  20220119 143103  ebed