Idén is megrendezésre került a hagyományokhoz híven az SZTE Eötvös Loránd Kollégium szakmai konferenciája, az Eötvözet Konferencia.

A Gyógyszerésztudományi szekcióban Intézetünket két negyedéves tudományos diákköri munkát végző hallgatónk képviselte, ahol a megszerzett ismereteiket és elért tudományos eredményeiket mutatták be.

Az előadások az alábbiak voltak:

Földes Frézia: In situ gélesedő nazális polimer micellák a fokozott helyi antibakteriális hatás érdekében (Témavezető: dr. Sipos Bence, doktorandusz és Dr. Katona Gábor, egyetemi adjunktus)

Szarvas Flóra Mária: Vinpocetin tartalmú mukoadhezív, nazális polimer micella formulációk fejlesztése és vizsgálata (Témavezető: dr. Sipos Bence, doktorandusz és Dr. Katona Gábor, egyetemi adjunktus)

Megtiszteltetésre méltó, hogy a konferencia szervezői Intézetünk végzős doktoranduszát, Kiss Tamást kérték fel a szekció elnökségére, annak lebonyolítására.

A színvonalas előadásokhoz gratulálunk és további sikeres munkát kívánunk a hallgatóknak!