Idén is kiírta a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógyszeranalitikai Szakosztálya az ANOLI díjat. Az Intézetünkből Kiss Tamás, dr. Pamlényi Krisztián és dr. Sipos Bence PhD hallgatók adtak be pályaművet „kutatói kategóriában”.

Kiss Tamás (témavezetők: Dr. Katona Gábor és Dr. Ambrus Rita): Hidrofobizált mezopórusos szilikába töltött levodopa metilészter tartalmú rendszerek előállítása és analízise

dr. Pamlényi Krisztián (témavezetők: Dr. Kristó Katalin és ifj. Dr. Regdon Géza): Cetirizin tartalmú innovatív bukkális gyógyszerhordozó rendszer kialakítása és vizsgálata

dr. Sipos Bence (Dr. Katona Gábor és Prof. Dr. Csóka Ildikó): Nazális passzív diffúzió folyamatának leírása in vitro és ex vivo módszerekkel

Mindhárom pályamunka dicséretben részesült.

A díjátadó ünnepségen és az azt megelőző tudományos előadóülés első napján az Intézetet Kiss Tamás és dr. Varga Patrícia képviselte, akik Prof. Dr. Jakab Ferenctől (Pécsi Tudományegyetem), Dr. Földesi Imrétől (Szegedi Tudományegyetem), Dr. Szente Lajostól (Cyclolab Kft.) és Dr. Szabó Páltól (Eötvös Loránd Kutatói Hálózat) rendkívül izgalmas és érdekes előadásokat hallgathattak meg.

A PhD hallgatóknak a díjhoz, a szervezőknek pedig a rendkívül színvonalas programhoz gratulálunk!

Anoli díjazottak

Intézetünk díjazott PhD hallgatói