2022. szeptember 21-23. között rendezték meg a XV. Magyar Aeroszol Konferenciát Hévízen. A Magyar Aeroszol Társaság képviseletében idén, a veszprémi Pannon Egyetem szervezte az 53 résztvevős rendezvényt. Intézetünket Ambrus Rita egyetemi docens és Party Petra PhD hallgató képviselte.

A konferencián 40 magas színvonalú szóbeli előadás hangzott el a következő témákban: a légköri aeroszol modellezése, a városi légköri aeroszol lehetséges forrásai, égési folyamatokból származó aeroszol részecskék szerves alkotóinak vizsgálata, a légköri nukleáció és a felhőképződés, nanorészecskék előállítása és mérése, bioaeroszolok, aeroszol részecskék egyéb vizsgálati módszerei és aeroszolok orvosi alkalmazásai. Ambrus Rita: Innovatív gyógyszertechnológia eljárások fejlesztése korszerű inhalációs terápia megvalósítása céljából címmel, Party Petra: Nanonizált meloxikám tartalmú hordozómentes porinhalációs rendszerek stabilitás vizsgálata címmel prezentálta munkáját az Orvosi alkalmazások szekcióban. A rendezvényt egy elegáns gálavacsorával koronázták meg a szervezők, ahol válogatott borok mellett folytathattak kötetlen eszmecserét a résztvevők.

AMbrus Party 1

Ambrus Party 3