Intézetünk negyedéves PhD hallgatója dr. Kondoros Balázs egy hónapos Erasmus mobilitáson vett részt Olaszországban, Paviaban. A tanulmányút a PhD hallgató tudományos munkáját és a két intézet közötti kooperációs kapcsolatot is erősítette. A Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet negyedéves doktorandusza, dr. Kondoros Balázs Attila az olaszországi Paviai Egyetem „Department of Drug Sciences” intézetében végzett kutatómunkát 2022. októberében.

A mobilitásra Dr. Ambrus Rita és az olaszországi Prof. Milena Lillina Sorrenti által vezetettPreformulation and Development of Pharmaceutical Nanosystems” csoportja közötti kutatási együttműködés eredményeként került sor, Erasmus ösztöndíj keretében. 2021-ben a Paviai Egyetem hallgatója, Lucio Sanzeri Ambrus Rita vezetésével Intézetünkben írta kísérletes szakdolgozatát, melynek témáját kutatási vizsgálatokkal kiegészítve valósult meg a mobilitás kutatási terve. Ez is mutatja az olaszországi partnerintézettel való szoros kapcsolatot. A PhD munka témája ciklodextrinek gyógyszertechnológiai alkalmazásával és ezen módszerek analitikai jellemzésével foglalkozik. Hasonló jellegű kutatásokat végeznek a Paviai Egyetemen is, ezért a kutatást úgy tervezték meg, hogy megkönnyítsék a doktorandusz tézisével kapcsolatos munkát. Az egy hónapos kutatómunka során hallgatónk tudományos fejlődését az is elősegítette, hogy a saját kísérletein kívül megfigyelőként részt vett a külföldi hallgatók munkájában, amely módszereket a jövőben saját témájához is felhasználhatja. A tanulmányút a PhD hallgató tudományos munkáját és a két intézet közötti kooperációs kapcsolatot is erősítette.

Balázs Erasmus Balázs Erasmus 2