2022-ben indult el a Református Tehetséggondozó Alapítvány Talentum kémiaprogramja, amelynek célja, hogy az ország református középiskoláiból érkező diákok tudásszomját kielégítsék, felkészítsék őket az emelt szintű kémia érettségi vizsgáikra, Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen való megmérettetésre és sikeres felvételi eljárás megvalósulására.

Fontosnak tartják, hogy lehetőséget biztosítsanak a kémiával foglalkozó kutatók munkájába történő betekintéshez, megismertessék a diákokat különféle kutatóintézetekkel, laboratóriumokkal, gyógyszergyárakkal, így a tehetségesebbek számára feltárni a kutatói életpálya szépségeit.
Célkitűzéseiknek megfelelően a „Talentum tábor” hétvégéin a diákok előadásokat tartanak egymásnak, feladatmegoldó és laboratóriumi gyakorlatokon vesznek részt, illetve meghallgathatják a hozzájuk látogató kutatók előadásait, valamint ellátogatnak különböző kutatóintézetekbe, laboratóriumokba, gyógyszergyárakba.

Évente 4 hétvégén szervezik a tábort, melyből kettőnek Kiskunhalason a KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium ad helyszínt.
2023. december 1-jén a gyógyszerészek munkájával ismerkedtek meg a fiatalok. Dr. Ambrus Rita egyetemi docens, Party Petra és Németh Anett PhD hallgatók fogadták a 18 fő, lelkes 11.-es és 12.-es kémia tagozatos diákot, akik az ország minden részéről érkeztek.

Először az SZTE Rektori Épületet nézték meg, majd a SZTE Gyógyszerésztudományi Karának Kedvessy laboratóriumában laborgyakorlat keretében ajakápoló szájfényt készítettek a tanulók. Kis-előadás keretében hallhattak az oktatásról és a kutatásról, a Kabay János Szakkollégium tevékenységéről ezt követően az Intézet kutatólaboratóriumait ismerhették meg, amelynek részét képezte a gyógyszertechnológiai fejlesztések „high-tech” technológiáinak bemutatása is.

1       2