Varga Patríciának, intézetünk negyedéves PhD-hallgatójának 3 hónapos CEEPUS ösztöndíj elnyerését követően lehetősége nyílt a grazi egyetemen kutatómunkát végezni Prof. Eva Roblegg kutatócsoportjában. A kutatócsoport egyik fő profilja a sejtes vizsgálatok végzése és sejtes modellek fejlesztése a hatóanyagok szervezetben való viselkedésének előrejelzésének, modellezésének céljából.

A mobilitás alatt hallgatónk a grazi kollégákkal közösen állított fel egy kutatási tervet, és részt vett egy 2-3 héten át tartó trainingen, ahol megtanították neki, hogyan kell a sejtekkel aszeptikus körülmények között dolgozni. A rövid képzés után így már önállóan is el tudta végezni a tervezett toxicitás vizsgálatokat a PhD munkája részeként előállított mintáival.

A 3 hónapos együttműködést követően nem csak új eredményeket tud majd bemutatni, hanem közben értékes tapasztalatokat is szerez egy külföldi kutatócsoport munkatársaként a sejtkultúrás vizsgálatokat illetően.
Témavezetője, Dr. Ambrus Rita egyetemi docens 1 hetet töltött kint a mobilitási program keretében. Előadásokat, szemináriumokat tartott graduális és posztgraduális hallgatóknak, valamint a közös kutatási témák vonatkozásában vett részt szakmai megbeszéléseken.