A zágrábi egyetemről látogatott Intézetünkbe Prof. Anita Hafner kutatócsoportjának posztdoktor kutatója Laura Nižić Nodilo, aki 5 napos rövidtávú kutatómunkát végzett a CEEPUS ösztöndíj keretén belül Intézetünk nanotehnológiai kutatócsoportjában április 22.-26.-ig.

A rövidtávú kutatómunka során a posztdoktor hölgy az Intézet intranazális bevitellel kapcsolatos kutatásához igazodóan egy sajátfejlesztésű in vitro nazális deponációs vizsgálatok kivitelezéséhez alkalmas 3D nyomtatot orrüreg modellt mutatott be, amelyet egy egészséges önkéntes orr- és orrmelléküregének CT-vizsgálata alapján nyomtattak 3D nyomtatással. Az 5 napos tanulmányút intenzívnek és gyümölcsözőnek bizonyult, Laura két előadást is tartott kutatómunkájának eredményeiről, egyrészt a Kabay János Szakkollégium szervezésben graduális hallgatók számára, másrészt a Szegedi Akadémiai Bizottság (SZAB) Gyógyszertechnológiai Munkabizottságának szervezésében az érdeklődő oktatóknak, kutatóknak. Lehetősége nyílt Dr. Sipos Bence egyetemi tanársegédnek, Sandara Aulia Mardikasari PhD hallgatónak és Zsigmond Tamás Zsolt szakdolgozónak, hogy méréseket végezzenek az in vitro orrüreg modellen nemzetközi publikációk és szakdolgozat összeállítása céljából.