Kedvessy György pályadíj

 A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Intézete néhai Dr. Kedvessy György egyetemi tanárnak, a Gyógyszertechnológiai Intézet egykori igazgatójának emlékére 2009-ben „Kedvessy György pályadíj”-at alapított, mely a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán tanuló gyógyszerészhallgatók és a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetben dolgozó Ph.D. fokozat megszerzésére készülők szakmai fejlődését hivatott segíteni.

 

  1. Sikeres pályázat alapján a rendelkezésre álló összegből évente egy alkalommal részesülhet a „Kedvessy György pályadíj”-ban karunk néhány hallgatója, ill. Ph.D. hallgatója.
  2. A pályadíj kizárólagosan az alábbi szakterületeken végzett színvonalas kutatómunkák támogatására, jutalmazására szolgál:

            2.1.      Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet profiljába tartozó kísérletes kutatás

                        vagy irodalmi áttekintés (hallgatói diákköri pályamunka, diplomamunka, stb.).

            2.2.      Tudományos Diákköri Konferencián a fenti témakörben bemutatott előadás.

            2.3.      Hazai vagy nemzetközi tudományos konferencián a fenti témakörben bemutatott előadás.

            2.4.      Színvonalas szakmai ismeretterjesztő, a fenti témakörben írott közlemény(ek),

                        vagy egyéb (pl. elektronikus), a fenti célnak megfelelő ismeretterjesztő anyag(ok).

            2.5.      Pályázni egy-egy művel is lehet, de előnyt élveznek az összes tudományos tevékenységet felsorakoztató,

                       „életrajz-szerű” pályázatok.

  1. Graduális képzésben résztvevő hallgatók a 2. pont 1-5 alpontjai, posztgraduális tanulmányokat folytatók (Ph.D-sek, rezidensek) a 3-5 alpontok alapján nyújthatják be pályázatukat és külön kategóriában kerülnek elbírálásra. (2023. június 29-i állapot szerint, így a végzős PhD hallgatók is és a graduális hallgatók is még hallgatónak számítanak)
  2. A pályázat benyújtásához kérjük elektronikus formában mellékelni:
  •  rövid szakmai önéletrajzot
  •  1. és 4. alpontok esetében a pályamunkát vagy a dolgozatot (közleményt, vagy annak közlésre való elfogadásának igazolását),
  •  2. és 3. alpontok esetében az előadás-kivonatot és a konferencia szervezőinek az előadás elfogadásáról szóló igazolását.
  •  5. alpont esetében a felsorolt szakmai tevékenységeket alátámasztó dokumentumokat, a cikkek esetében egy publikációs listát is az impakt faktorok és „Q” értékek megjelölésével.
  1. A fenti kategóriákban elvárt dokumentumok csatolásán kívül egy docx táblázatot is ki kell tölteni, melyet a kutató csoportok vezetőitől, illetve ifj. Dr. Regdon Gézától lehet e-mailen beszerezni. Szükség esetén a sablon táblázat sorai az adott pályázóra vonatkozóan újabb sorral kiegészíthetők. A kitöltött táblázatot docx formátumban kell a pályázattal beküldeni.
  2. A pályázatot 2023. szeptember 20-i határidővel a „Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány” címére csak a pályázati kérelmet kell benyújtani e-mailen (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), a teljes pályázati dokumentációt (a pályázati kérelemmel együtt) kizárólag link segítségével letölthető módon pedig ifj. Dr. Regdon Géza egyetemi docensnek eljuttatni (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet, tel.: 06-62-545-576, e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), aki a további részletekről is tájékoztatást adhat. A pályázatok elbírálását a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet vezetője által kijelölt bizottság végzi.
  3. A pályadíjat ugyanabban a kategóriában (hallgató, Ph.D. hallgató) csak egyszer lehet elnyerni.
  4. Az elnyert pályadíjak átadására az egyetemi Szent-Györgyi Napok alkalmával, ünnepélyes keretek között kerül sor.

           A pályázati kimutatás ITT tekinthető meg.

           

              Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány

                                              Kuratóriuma

 

Pin It