25 éves a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány
Negyed évszázados működését ünnepelte a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerészeti Karát támogató Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány. Az ünnepségen alapítványi elismeréseket is átadtak.
- Nagyon nagy érték, hogy ez az alapítvány negyed évszázada működik átláthatóan tisztán, ennyi ideje építi a bizalmat két irányba: a felhasználók irányába, akik a forrásokat jó célokra fordítják, valamint azok irányába, akik adakoznak. Forráshiány miatt az egyetem bizonyos dolgokat nem tud könnyedén finanszírozni, az alapítvány támogatása óriási segítség – mondta megnyitó beszédében Prof. Dr. Martinek Tamás, az SZTE közkapcsolati rektorhelyettese 2017. december elsején, a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány 25 éves évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen, a Dóm látogatóközpontban.
Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar 1992-ben, Dr. Stájer Géza egyetemi tanár kezdeményezésére hozta létre az alapítványt, amelynek célja a gyógyszerészképzés fejlesztése. Működését elsősorban a gyógyszerészek, volt tanítványok és oktatók támogatása tette lehetővé, valamint a hallgatók szülei is évről-évre hozzájárultak az alapítvány bevételéhez. Mindezek eredményeként az elmúlt években mintegy 50 millió forintot tudtak tantermek és gyakorlati helyiségek, számítógépes kabinetek kialakítására és berendezésére, valamint oktatási eszközök beszerzésére fordítani. Az alapítvány nagy hangsúlyt fektet kiváló hallgatóinak támogatására is – tudtuk meg Dr. Hohmann Judittól, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánjától.
Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE ÁJTK Civilisztikai Tudományok Intézetének egyetemi docense a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásáról és a felsőoktatási kapcsolódási pontokról beszélt. Kiemelte, hogy az SZTE körüli civil szervezetek listája igen impozáns, a támogatások körét nagyon széles spektrumban lefedi: a sport aktivitások támogatásától kezdődően, a konferenciák, infrastruktúra, tehetséggondozás területéig. Kitért az SZTE Alma Mater Mentorprogramjára is, amelynek keretében a hallgatók volt SZTE-s szakemberekhez jelentkezhetnek 4 hónapos időszakra.
Dr. Csóka Ildikó, az SZTE GYTK egyetemi docense, valamint az Alapítvány kuratóriumának elnökeként az elmúlt 25 év eredményeiről számolt be. Dr. Barcsay István, a PHOENIX Pharma Zrt. kereskedelmi vezetője, az SZTE GYTK címzetes egyetemi docense, a kuratórium tagja, a PHOENIX Pharma Zrt. és az egyetem kapcsolatáról beszélt.
Az ünnepségen alapítványi elismerésben részesült Dr. Gombos Margit Anna címzetes egyetemi docens, Dr. Hajdú Zsuzsanna egyetemi docens, és Szajkóné Dr. Takács Mária szakgyógyszerész.