Budai Szucs Maria

Név: Dr. Budai-Szűcs Mária
Titulus: egyetemi adjunktus
Telefon/Fax: +36-62-545-573

Szakmai képzettség, tudományos fokozatok:
• okleveles gyógyszerész, Szegedi Tudományegyetem, 2005
• PhD fokozat, Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszertudományok Doktori iskola, 2009
• szakgyógyszerész (gyógyszertechnológia), 2014

Munkahelyek, beosztás:
• 2017 szeptembertől egyetemi adjunktus, Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet
• 2013-2017 egyetemi tanársegéd, Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet
• 2009 augusztus-2012 július között: GYED (2 gyermek)
• 2008-2013 gyógyszerész rezidens, Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszertechnológiai Intézet
• 2005-2008 PhD hallgató, Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszertechnológiai Intézet

Oktatási tevékenység:
• Gyógyszertechnológia előadások tartása magyar és angol nyelven.
• Gyógyszerforma vizsgálat gyakorlatok összeállítása és gyakorlatok tartása.
• Középüzemi galenusi gyakorlatok tartása.

Kutatási tevékenység:
• Folyékony és félszilárd gyógyszerformák kutatása és fejlesztése a kívánt biológiai hatás elérése céljából.
• Környezetszenzitív polimer gélek fejlesztése nyálkahártyánkon történő hatóanyag bevitel céljából.
• Bioadhezív készítmények kutatása, fejlesztése és vizsgálata.
• Hatóanyagok a szem szaruhártyáján történő penetráció-fokozásának lehetőségei.

Publikációs tevékenység:
Publikációs jegyzék elérhetősége az MTMT adatbázisból: https://vm.mtmt.hu//search/slist.php?nwi=1&inited=1&ty_on=1&url_on=1&cite_type=2&orderby=3D1a&location=mtmt&stn=1&AuthorID=10032093
• 30 tudományos publikáció, ebből 26 angol nyelven
• 1 angol nyelvű könyvfejezet
• 2 oktatási jegyzet (egy angol és egy magyar nyelven)
• 96 független idézettség
• kumulatív impakt faktor: 74,03

5 jelentős publikáció:
Mária Budai-Szűcs, Gabriella Horvát, Benjámin Gyarmati, Barnabás Áron Szilágyi, András Szilágyi, Szilvia Berkó, Rita Ambrus, Piroska Szabó-Révész, Giuseppina Sandri, Maria Cristina Bonferoni, Carla Caramella, Erzsébet Csányi, The effect of the antioxidant on the properties of thiolated poly(aspartic acid) polymers in aqueous ocular formulations EUROPEAN JOURNAL OF PHARMACEUTICS AND BIOPHARMACEUTICS 113: pp. 178-187. (2017)

Mária Budai-Szűcs, Gabriella Horvát, Benjámin Gyarmati, Barnabás Áron Szilágyi, András Szilágyi, Tímea Csihi, Szilvia Berkó, Piroska Szabó-Révész, Michela Mori, Giuseppina Sandri, Maria Cristina Bonferoni, Carla Caramella, Erzsébet Csányi, In vitro testing of thiolated poly(aspartic acid) from ophthalmic formulation aspects DRUG DEVELOPMENT AND INDUSTRIAL PHARMACY 42:(8) pp. 1241-1246. (2016)

Mária Budai-Szűcs, Gabriella Horvát, Barnabás Áron Szilágyi, Benjámin Gyarmati, András Szilágyi, Szilvia Berkó, Piroska Szabó-Révész, Giuseppina Sandri, Maria Cristina Bonferoni, Carla Caramella, Judit Soós, Andrea Facskó, Erzsébet Csányi, Cationic Thiolated Poly(aspartamide) Polymer as a Potential Excipient for Artificial Tear Formulations JOURNAL OF OPHTHALMOLOGY 2016: Paper 2647264. 8 p. (2016)

Gabriella Horvát, Mária Budai-Szűcs, Szilvia Berkó, Piroska Szabó-Révész, Judit Soós, Andrea Facskó, Mónika Maroda, Michela Mori, Giuseppina Sandri, Maria Cristina Bonferoni, Carla Caramella, Erzsébet Csányi, Comparative study of nanosized cross-linked sodium-, linear sodium- and zinc-hyaluronate as potential ocular mucoadhesive drug delivery systems INTERNATIONAL JOURNAL OF PHARMACEUTICS 494:(1) pp. 321-328. (2015)